Інформація про ДШМ

 

Роздільнянська дитяча музична школа заснована в 1970 році.

Адреса школи: Одеська область, м. Роздільна, вул. Леніна, 25.

Засновник Роздільнянської дитячої музичної школи – Роздільнянська районна Рада народних депутатів. Школа підпорядкована Роздільнянській районній державній адміністрації. Власник майна школи – Роздільнянська районна Рада.

Перший директор – Лупша Віталій Тарасович. Директор школи з березня 1986 року Мараховська Марія Іванівна. У 2014 році рішенням Роздільнянської районної Ради Дитячу музичну школу перейменовано в Районний комунальний навчальний заклад Районна школа мистецтв (РКНЗ РШМ).

 

І. Матеріально - технічний стан.

 

Роздільнянська  ДМШ знаходиться в окремій пристосованій двоповерховій будівлі в центрі міста. Приміщення школи збудовано в 1966 році (як побутовий комбінат), а в 1988 році Рішенням районної Ради № 24 від 04.08. 1988 р.

В 1996 році Розпорядженням райдержадміністрації школу було вирішено зареєструвати самостійним юридичним суб’єктом. Будівля загальною площею – 637кв.м., в тому числі учбове приміщення – 448,8кв.м.

В школі функціонують: фортепіанний відділ (8 викладачів), відділ народних інструментів (8 викладачів), теоретично-хоровий відділ (6 викладачів), клас скрипки (1 викладач), клас хореографії  (2 викладача), клас образотворчого мистецтва (2 викладача).

В шкільній бібліотеці налічується 3600 примірників нотної та учбової літератури по всіх фахових, теоретичних дисциплінах, збірки для вокально-хорових колективів, оркестрів, ансамблів та ін.

Всі навчальні класи обладнані необхідними інструментами.

В класі образотворчого мистецтва (викладач Осадчий А. О.) є мольберти, відеоапаратура, музичний центр, демонстраційні матеріали, наочні посібники, терміни та програмні вимоги.

 У теоретичних та хорових класах (викладачі Базіна О. Г., Білоусова Л. В., Гуляєва О. Є., Клімантович Т. В.) – є програвачі, фонотека (платівки), магнітофон, музичний центр, касети, диски, таблиці, наочні посібники, терміни та програмні вимоги.

Клас хореографії обладнаний дзеркалами, станками, м’яким покриттям для підлоги, відеоапаратура, магнітофон, касети, рояль, баян, акордеон.

В Актової залі знаходиться: 2 роялі, сценічне обладнання.

В школі є власна газова котельня, що знаходиться на території школи. Водопостачання центральне.

Надходження від батьківської плати направлені на потреби школи.

Батьківська плата за навчання:

-         фортепіано, баян, акордеон, гітара, образотворче мистецтво, хореографія – 60 грн.;

-         домра, скрипка, ударні інструменти, хоровий клас – 55 грн.

 

ІІ. Рівень організації та результативність освітньої діяльності закладу.

 

В Роздільнянській ДШМ навчається 306 учнів віком від 5до 17 років на відділах:

-  фортепіанний – 62 учень;

-  відділ народних інструментів – 59 учнів / акордеон, баян – 29 учнів;

-  домра – 13 учнів, гітара – 17 учнів;

-  клас ударних інструментів – 14 учнів;

-  клас скрипки – 11 учнів;

-  хоровий клас – 52 учня;

-  клас образотворчого мистецтва – 52 учня;

-  клас хореографії – 56 учнів.

    Заняття в школі проводяться у дві зміни: І зміна розпочинається о 8 годині ранку, ІІ зміна закінчується о 20 годині.

   Навчально-виховний процес у школі поєднує індивідуальні та колективні форми роботи:

-         індивідуальні заняття з фаху та предмету за вибором;

-         групові заняття з теоретичних дисциплін, хору, ансамблів, в класі образотворчого мистецтва, в класі хореографії;

-         позаурочні заходи (концерти, конкурси, фестивалі, виставки дитячих малюнків).

Згідно плану організаційної роботи проводяться контрольні заходи, академічні концерти, контрольні уроки, перегляд практичних робіт у класах образотворчого мистецтва та хореографії, прослуховування екзаменаційних програм випускників, перевідні та випускні іспити.

В школі ведеться профорієнтаційна робота.

Традицією стало проводити класні концерти, сольні концерти учнів для батьків, друзів, викладачів.

Викладачі школи організовують загальношкільні заходи: музично-тематичні вечори, вікторини, вечорниці.

В класі хореографії викладачі організовують огляди відеокасет з виступами відомих танцювальних колективів. Напередодні різдвяних свят у хореографічному класі та школі проводяться новорічні концерти, в якій приймають участь всі учні – від малюків до випускників в різнобарвних костюмах.

Добре налагоджений контакт з батьками. В школі проводяться загальношкільні збори, концерти для батьків по класах, відділах. На початку кожного навчального року проводяться зустрічі батьків першокласників з викладачами. Традицією стало щороку проводити посвячення у першокласники, а старшокласники дарують їм концерт та пам’ятні подарунки. Це традиційне свято проходить під назвою «Дружать музика та діти». Крім того проводяться відкриті академічні концерти (підсумкові), де батьки можуть побачити й почути яких успіхів досягли їх діти в школі. Батьки допомагають викладачам під час проведення концертів, у придбанні костюмів, взуття.   

Учні й викладачі нашої школи приймають участь у районних, обласних, міжнародних  конкурсах, фестивалях, виставках, про що свідчать грамоти, дипломи, фотографії.

В школі працюють: оркестр народних інструментів, ансамбль домристів «Зіронька» (керівник та викладач Лужанська Н. Ф.); молодший хор, старший хор, хоровий клас, вокальні ансамблі молодших та старших класів  (керівники Клімантович Т. В., Пилипенко Л. В.); ансамбль скрипалів (керівник та викладач Дяченко Л. Л.); інструментальні ансамблі баяністів та акордеоністів (викладачі Лупша Т. І., Дисюк Л. І., Карпич Н. В.); ансамблі піаністів (Кальнєва С. М., Кравченко Л. А., Карцева І. В., Гімбра Т. М., Медведєва О. І.).

Всі колективи приймали активну участь у шкільних, районних, міських заходах.

У 2005 році нашому хореографічному колективу «Силует» присвоєно звання «Народний».

 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS
 • Highslide JS