29.09.2017

- Характеристика КП «Роздільнянський міський водоканал»

Основними функціями та завданнями підприємства є водопостачання, водовідведення та забезпечення житлово-комунальних умов для належного проживання громадян міста Роздільна. Підприємство КП «Роздільнянський міський водоканал» протягом року добуває понад 300 тис. м3 води, відведено стічних вод 151 тис. м3, вивозиться ТПВ 27 тис. м3. Дохід від реалізації комунальних послуг складає понад 9 млн. грн. без ПДВ. Водопостачання займає переш місце в структурі доходів – 50,6%.

         До водопровідної мережі підключились 119 нових абонентів, загальна кількість споживачів налічує 7224 абонентів, у т. ч. населення 7033 (97,3%), бюджетні установи 26 (0,4%), інші 165 абонентів (2,3%). Також 260 абонентів  встановили лічильники води, що призвело до економії видобутку води на 18,5 тис. м3.

         Договорами на надання послуг по водопостачанню та водовідведенню охвачено 97,7% абонентів, по вивозу та складуванню ТПВ – 80% абонентів, по квартплаті – 100%.

         Підприємство використовує понад 1млн. кВт/год. на суму 1827,9 тис. грн. без ПДВ.

Станом на 01.01.2017 р. на підприємстві обліковується 80 штатних працівників, з них виробничий персонал 36 чол., адмінперсонал – 9 чол., відділ збуту – 13 чол., благоустрій – 9 чол. Крім того, за договорами цивільно-правового характеру працює 6 чоловік.

         Починаючи з моменту створення підприємства валовий дохід збільшується не за рахунок збільшення тарифів на водопостачання, водовідведення та квартплати, а за рахунок розширення видів діяльності підприємства, економічного підходу до вирішення питань, злагодженої роботи спеціалістів. У зв’язку з використанням інноваційних технологій та реконструкції водопровідної системи, підприємством зменшено втрати води при транспортуванні від зони видобутку до кінцевого споживача. У зв’язку з тим що водо забезпечення нашого міста залишається однією з гострих проблем та з тим, що більше половини міських водо мереж знаходяться за межею терміну експлуатації.

         КП «Роздільнянський міський водоканал» було придбано сучасні енергозберігаючі глибинні насоси німецького виробництва «VILO» на суму 125,0 тис. грн.. без ПДВ та за рахунок міської ради на суму 82 тис. грн.. без ПДВ.

         Постійно проводяться поточні ремонти міських ліній водогону: заміна глибинних насосів – 11 шт., заміна водопровідних мереж – 2800м., ремонт та встановлення люків на водопровідних колодязях – 15 шт., заміна напірної арматури – 20 шт., промивка та ремонт 6 водонапірних веж.

         Крім того, підприємство надає послуги не тільки в місті, а й за межами. Здійснюється допомога сільським радам з заміни глибинних насосів артсвердловин, будівництва й реконструкції водогінних мереж.